E(a)KO NA TO V ŠKOLÁCH?

Naša SMŠ sa tento školský rok aktívne zapojila do projektu: „E(a)ko na to v školách?“

Cieľom projektu bolo podnietiť, ukázať a dať deťom návod k jednoduchým, ale nezanedbateľným aktivitám na ochranu prírody, živočíchov a životného prostredia.

Projekt pozostával z dvoch aktivít:

1.      Kvetinové bomby – aktivita zameraná na pomoc a ochranu včiel, kedy deti vyrábali guličky z kvetinových semien, vody a hliny. Kvety budú po rozkvitnutí slúžiť ako potrava pre včely a iné opeľovače.

2.      Hotel pre hmyz – aktivita zameraná na podporu biodiverzity a pomoci lokálnemu hmyzu nájsť bezpečné miesto na život, kedy deti prírodnými materiálmi vypĺňali drevenú konštrukciu domčeka alebo prázdne plechovky.

S radosťou a záujmom sme spoločne objavovali svet prírody a učili sa o nej zážitkovo.