ÚSMEV DETÍ JE PRE NÁS ODMENOU

2024 - Návšteva planetária - BOBRÍCI

Dňa 20.02.2024 trieda Bobríkov navštívila Planetárium v Prešove, aby získali a rozšírili si základné predstavy i vedomosti o vesmíre a Slnečnej sústave. Deti videli astronomickú rozprávku: Martin a hviezda. Ale sledovali aj iné zábavné a poučné veku primerané videá.

2024 - KARNEVAL

Dňa 13.02.sme ukončili fašiangové obdobie karnevalom. Pestrofarebné a unikátne masky detí boli vynikajúce! Iba karneval je miesto plné fantázie, kde sa spolu v dobrej nálade zabávajú princezné s fiktívnymi komiksovými postavami, zvieratkami, kovbojom ale aj krehkou vílou či
baletkou. Každý dostal aj parádnu odmenu s diplomom a medailou! Veru, bol to vydarený a veselý karneval. Všetkým sa zábava veľmi páčila a čo bolo najdôležitejšie, nechýbali rozžiarené očká našich detí.

2024 - Spolupráca SMŠ so ZŠ DSA

Dňa 30.01.2024 vymenili predškoláci fitness centrum za telocvičňu základnej školy DSA a zacvičili si pod dozorom učiteľky prvákov, aj spolu s prvákmi.

2024 - Sovičky - Návšteva Krajského múzea

Dňa 19.01.2024 v piatok navštívila aj trieda Sovičiek Krajské múzeum v Prešove v dopoludňajších hodinách.

2024 - Bobríci - Návšteva Krajského múzea

Deti sa oboznámili s architektúrou Rákociho paláca zvonku. Oproti dnešným stavbám vnímali krásy fasády zo 17.storočia. Následne, po zakúpení lístkov sa oboznámili s pôvodným majiteľom Rákoci - jeho portrétom a tak deti putovali po všetkých miestnostiach múzea. Chlapci najviac aj tak obdivovali pušky a pištole + zbierka starých hasičských áut. A dievčatá si všímali nábytkárske príslušenstvá a oblečenie z vtedajšej doby. Okrem stálej výstavy, je k obdivovaniu vystavená aj práca medovnikárskeho majstra Šandallu z Prešova, kde sme pozorovali zbierku medovnikárskych foriem a náradia z r.1950.

2023 - Predškoláci: Návšteva 1.ročníka DSA

Dňa 08.12.2023 sa všetci prítomní predškoláci s p.učiteľkou Kl. M. presunuli do 1.C v ZŠ DSA a aktívne sa zúčastnili otvorenej hodiny. Aby si lepšie uvedomili, čo ich o rok čaká a nebáli sa ničoho ;-).

2023 - Mikuláš

Aj tento rok všetky deti s napätím očakávali, či ich navštívi Mikuláš. V triede potichučky sa hrali ráno, potom po raňajkách sa všetky deti stretli na veľkej chodbe očakávajúc uja Mikuláša. No a keď zazneli zvončeky a hudba, vtedy sa objavil ujo Mikuláš a nie sám! Ale aj s čertom a anjelikom. A takto spolu s nimi deti aj pozdravil. Čertovi zostalo tento rok vrece prázdne!
Všetky dobré deti ujovi Mikulášovi zaspievali piesne a prijali balíčky s veľkou radosťou. Aj keď 2ročné detičky to so slzami strachu vzdali a občas si aj poplakali.
Tešíme sa opäť o rok ujo Mikuláš!

2023 - Tenis

V mesiacoch máj-jún chodia naši malí športovci trénovať tenis 🙂

« z 3 »